Пораз ''црвено-плавих'' у Требињу

Фудбалери Борца уписали су први неуспјех у прољећном дијелу Премијер лиге Босне и Херцеговине пошто су данас у Требињу поражени од домаћег Леотара резултатом 2:1 (1:0).

Прву прилику на мечу имали су фудбалери Леотара преко и то у другом минуту, када се Јовица Вицо нашао пред голом Борца, али није реаговао на прави начин. Исти играч био је у прилици и пет минута касније, али је након асистенције Дејана Рашевића погодио спољни дио мреже.

Оно што нису успјели у прве двије прилике, домаћини су учинили у 11. минуту. Наиме, у шеснаестерцу Борца Леонид Ћорић је срушио Рашевића, а судија из Орашја Анто Живковић показао на бијелу тачку. Сигуран реализатор најстроже казне био је најагилнији играч требињског премијерлигаша на данашњем мечу Јовица Вицо. Недуго потом Вицо је био у прилици да повећа вођство своје екипе, али је голман Борца Милош Милиновић сачувао своју мрежу. Једину прилику у првом полувремену за Борац имао је Љубиша Вукеља, али је шутирао поред гола, тако да промјене резултата није било.

Почетак другог полувремена протекао је у офанзивној игри нашег тима, а спорни тренутак забиљежен је у 60. минуту, када је Бојан Вучинић стартовао на Мирослава Стевановића, али је судија Живковић само показао да се игра настави.

У 88. минуту Леотар је дошао до два гола предности. Наиме, Јовица Вицо је упутио центаршут, а Драган Ристић главом послао лопту иза леђа голмана Борца Милиновића. До краја меча Борац је успио само да ублажи пораз преко Леонида Ћорића, који је у првом минуту судијске надокнаде, након центаршута Вукеље, главом матирао голмана домаћих Берака за коначних 2:1.