''Пивари'' убједљиви против Чапљине

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука уписали су нову, девету побједу у Лиги 12 Босне и Херцеговине. Овај пут изабраници Борислава Џаковића савладали су Чапљину резултатом 86:69 (14:18, 27:15, 21:20, 24:16) и тако се прикључили врху табеле, са само побједом заостатка за другопласираном Слободом, трећепласираном Чапљином и Зрињским на четвртој позицији.

Прву четвртину добили су гости резултатом 14:18, а потом је услиједило сјајних 10 минута Бањалучана, који другу дионицу добијају са 27:15 и на одмор између два полувремена одлазе са предношћу од 8 поена (41:33). Трећа четвртина, након које је Борац Нектар Бањалука имао предност од 9 поена, протекла је изједначеној игри, а отпор гостију "пивари" су сломили у посљедњој четвртини, коју су добили са 24:16 за коначних 86:69.

Оно што посебно може да радује све навијаче Борац Нектара Бањалука и љубитеље кошарке у Бањалуци јесте борбеност и хтијење наших играча. Наиме, током свих 40 минута Бањалучани су играли ангажовано, како у одбрани, тако и у нападу, што само може да радује пред кључне мечеве у борби за пласман у Лигу 6.

У наредном колу, које је на програму сљедећег викенда, Борац Нектар Бањалука гостује екипи Славије.