Борац Нектар Бањалука без полуфинала

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука нису успјели да се пласирају на завршни турнир Купа Босне и Херцеговине пошто су у четвртфиналном мечу, на свом терену, поражени од екипе Игокее резултатом 52:76 (15:22, 16:19, 14:18, 7:17). Иако су добро отворили меч и повели са 7:0, убрзо се показало да изабраници Борислава Џаковића, ослабљени неиграњем Јагодића-Куриџе, Здравковића и Влашковића, немају снаге, али ни искуства да се супротставе Александровчанима. Половином прве четвртине Игокеа долази до своје игре и на први одмор одлази са предношћу од 7 поена (15:22).

Бољу игру гости су приказали и у наставку, када су дошли до максималних +19 у том дијелу игре (18:37). До краја друге четвртине Борац Нектар Бањалука је серијом од 13:4 успио да смањи убједљиво вођство Игокее и на полувријеме оде са заостатком од 10 поена (31:41). Ништа се није промијенило ни у другом полувремену. Лидер првенства Босне и Херцеговине наставио је са добром игром и агресивном обраном, за коју млади, али перспективни тим Борац Нектара Бањалука није успио да пронађе рјешење, па су тако гости из Александровца до краја утакмице само повећали предност до коначних +24.

Најефикаснији у редовима "пивара" били су Јосиповић са 12 и Павловић са 11 постигнутих поена, док су се код гостију истакли Ђурица са 14 и Зујовић са 11 поена.

Бањалучани се сада поново окрећу обавезама у Лиги 12, гдје их већ у суботу очекује нови испит – гостовање у Грудама у оквиру 15. кола.