Зиројевић: Нисмо испоштовали договор

Кошаркаши мркоњићке Младости побиједили су Борац Нектар Бањалука резултатом 77:58 у оквиру 14. кола Лиге 12 Босне и Херцеговине. Резултат по четвртинама био је: 16:20, 28:14, 17:17, 16:7. До убједљивог славља Мркоњићани су дошли захваљујући сјајној игри у другој и четвртој дионици, које су добили са 28:14, односно 16:7.

Треба рећи да су "пивари" боље отворили меч и прву четвртину добили резултатом 16:20. Ипак, домаћи су поенима Игора Вуковића у 16. минуту повели са 29:28 и од тада су имали сталну предност. У стручном штабу Бањалучана разочарани су високим поразом.

- Наши играчи нису испоштовали на паркету оно што смо се договорили у свлачионици. Једноставно, као да су се уплашили искусније екипе Младости, која је заслужено побиједила - био је јасан помоћни тренер Борац Нектара Бањалука Томица Зиројевић.

МЛАДОСТ – БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА 77:58
(16:20, 28:14, 17:17, 16:7)

дворана: Арена Комерцијалне банке
гледалаца: 500
судије: Един Хусарић (Тузла), Анте Дрмић (Томиславград) и Иван Миличевић (Читлук)

МЛАДОСТ: Стојаковић 2, Милиновић 4, Гемаљевић 17, Кашћелан 7, Радановић 3, Блануша 6, Вуковић 10, Кежић 2, Палалић 4, Велимировић 12, Тимотић 10, Јаковљевић.
Тренер: Слободан Јанковић.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Милекић, Комљеновић, Здравковић 14, Ивић, Милошевић 7, Јагодић-Куриџа 11, Влашковић 6, Гајић, Павловић 2, Николић, Јосиповић 16, Костадиновић 2.
Тренер: Борислав Џаковић.