''Пиварима'' трилер завршница

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука уписали су и седму побједу у Лиги 12, а другу у календарској 2010. години пошто су вечерас на свом терену, у оквиру 12. кола, након продужетка савладали зенички Челик резултатом 98:94 (24:14, 16:17, 20:27, 28:30, 10:6) и тако се приближили екипама из врха табеле на само једну побједу заостатка. Изабраници тренера Борислава Џаковића након 13 кола имају 7 побједа и 6 пораза, а другопласирана Слобода, трећепласирана Чапљина и Херцеговац на четвртом мјесту имају 8 побједа и 5 пораза.

Сами почетак утакмице није наговијештавао да би публика у "Борику" могла да гледа трилер завршницу. Наиме, Бањалучани су боље ушли у меч и повели са 6:0, да би током првог дијела игре постепено ту предност и повећавали, до максималних +12 (24:12) у тој четвртини, али је Челик успио да поентира у посљедњем нападу и тако на први одмор оде са заостатком од 10 поена.

Са добром игром наши кошаркаши су наставили и у другој четвртини. Половином те дионице Борац Нектар Бањалука долази до +16 (32:16), али Зеничани у других 5 минута друге четвртине долазе до своје игре и смањују предност домаћег тима на 7 поена (37:30). Ипак, Бањалучани не дозвољавају да гости озбиљније припријете и на одмор између два полувремена одлазе са предношћу од 9 поена (40:31).

У другом полувремену потпуно друга слика на паркету. Гости из Зенице су током треће четвртине полако смањивали предност нашег тима, да би у завршници четвртине дошли и до изједначења (58:58), али онда Јован Здравковић постиже поене за 60:58 и при том резултату се улази у посљедњих 10 минута.

А онда је услиједила велика серија гостију. Челик је први пут на мечу повео у 33. минуту (62:63), а 2 минута прије краја предност Зеничана износила је и 10 поена (70:80). Чинило се тада да ће Бањалучани уписати и други пораз ове сезоне на свом терену, али се наши кошаркаши нису предавали. Наиме, пресингом по читавом терену "пивари" долазе и до -1 (85:86). Челик потом успијева да поентира и поведе са 3 поена предности (85:88), а онда је у напад кренуо плејмејкер Борац Нектара Бањалука Јован Здравковић, који 7 секунди прије краја меча прво бива фаулиран при шуту за три поена, а онда и погађа сва три слободна бацања за изједначење (88:88). Гости су кренули у посљедњи напад, а секунду прије краја Здравковић је направио прекршај над младим Дедићем, који промашује оба слободна бацања, тако да утакмица одлази у продужетак у којем је кључну улогу одиграо центар Борац Нектара Бањалука Марко Јагодић-Куриџа.

Зенички кошаркаши су први постигли поене и у додатних пет минута, а онда на сцену ступа већ поменути Јагодић-Куриџа који прво погађа уз фаул и користи додатно слободно бацање за 91:90, а потом и погађа тројку за +4, за предност коју Бањалучани успијевају да сачувају до краја меча и тако славе велику побједу.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Марко Јагодић-Куриџа са 29 поена, док је Јован Здравковић постигао 26. У редовима Челика истакли су се Армин Авдибеговић са 26 и Мурис Анделија са 24 постигнута поена.

14. коло Лиге 12 на програму је сљедећег викенда, када ће Борац Нектар Бањалука гостовати у Мркоњић Граду екипи Младости.