Борац Нектар Бањалука славио у Фочи

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука тријумфом су отворили 2010. годину пошто су у Фочи, у мечу 12. кола, савладали екипу Сутјеске резултатом 59:64. Домаћини су боље отворили утакмицу и имали предност у уводини минутама, а онда је Борац Нектар Бањалука преузео конце игре у своје руке и постепено повећавао своју предност која је у појединим тренуцима износила и 10 поена.

Фочаци су успијевали да се врате, 3 минута прије краја имали су и напад за изједначење који нису искористили, што су изабраници Борислава Џаковића зналачки искористили и славили заслужену и важну побједу пред наставак такмичења у Лиги 12 и Купу БиХ.

Тријумфом у Фочи "пивари" су доспјели на шесту позицију на табели са 18 освојених бодова, а у наредном колу, у недјељу, на свом терену дочекују зенички Челик. У случају побједе над Зеничанима, Бањалучани ће се поново умијешати у борбу за једну од прве четири позиције које воде у Лигу 6.