Џаковић разочаран издањем ''пивара''

Борац Нектар Бањалука уписао је шести пораз у лиги. Боља од "пивара" била је екипа Слободе. Од самог почетка Тузлаци су наметнули свој ритам игре, који Бањалучани нису могли да прате, па су се погнуте главе вратили са гостовања. У првом дијелу утакмице, водила се углавном изједначена борба, мада су Тузлаци погоцима Танасиловића и Першића стално били у предности, која је у другој четвртини повећана на 10 поена и тада су изабраници Борислава Џаковића почели осјетније да заостају за домаћом екипом.

Добра одбрана домаћина резултирала је предношћу 55:37 у 29. минуту, те највећих, 64:39, четири минута касније. До краја утакмице Бањалучани су успјели само да смање високо вођство Слободе и избјегну резултатску катастрофу. Шеф стручног штаба Борац Нектара Бањалука Борислав Џаковић био је, благо речено, разочаран издањем својих кошаркаша.

- Не знам шта је њима у глави. На страни их не могу препознати. Играли смо испод могућности.

Помоћни тренер Борац Нектара Бањалука Томица Зиројевић након утакмице је изјавио:

- Нисмо ушли у утакмицу онако како смо жељели и дозволили смо противнику да створи резултатску предност коју у наставку меча нисмо могли да стигнемо. Домаћи кошаркаши су ушли чвршће у сусрет и можда су имали већу жељу за побједом од нас. И овај меч смо играли без плејмејкера Јована Здравковића, који се опоравља од повреде и требало би да буде спреман за меч против Сутјеске у сљедећем колу.

СЛОБОДА - БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА 74:58
(18:16, 22:13, 19:10, 15:19)

дворана: Мала дворана "Мејдан"
гледалаца: 500
судије: Анте Дрмић (Томиславград), Ацо Марић (Читлук) и Мате Крижанац (Томиславград).

СЛОБОДА: Јакубовић, Ибрачевић, Халиловић, Адамовић 11, Хрнчић 7, Халилбеговић 10, Јефтић 5, Першић 16, Суљагић 4, Танасиловић 14, Булић 2, Албијанић 5.
Тренер: Сенад Муминовић.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Вулић 8, Лончар 4, Домовић-Булут 6, Комљеновић, Милошевић 6, Јагодић-Куриџа 11, Влашковић 7, Гајић 4, Павловић 4, Николић 4, Јосиповић 4, Костадиновић.
Тренер: Борислав Џаковић.