''Пивари'' савладали Херцеговац

Борац Нектар Бањалука прекинуо је серију пораза у Лиги БиХ пошто су вечерас, у 10. колу, на домаћем терену савладали екипу Херцеговца резултатом 92:81 и тако се учврстили у средини табеле са пет побједа и пет пораза. Побједа Борац Нектара Бањалука у овом мечу још више добија на значају уколико се зна да у наредних пет кола Бањалучани чак четири пута гостују (Слобода, Сутјеска, Младост и Груде), а само су једном домаћини, и то у 13. колу, када дочекују зенички Челик.

Прва четвртина, коју је Борац Нектар Бањалука добио резултатом 24:19, протекла је у изједначеној игри, да би у другој четвртини Бањалучани заиграли много боље и на полувријеме отишли са предношћу од +16 (47:31). Са добром игром изабраници Борислава Џаковића су наставили и у трећој дионици, у којој су дошли и до максималних +20 (56:36), међутим до краја тог дијела игре Билећани успијевају да смање предност, тако да је након 30 минута на семафору стајало 70:55. У посљедњој четвртини долази до опуштања наших кошаркаша, што гости из Билеће користе и три минута прије краја долазе до -6 (79:73), међутим Бањалучани нису дозволили потпуни преокрет, а до краја меча су још и повећали предност до коначних +11 (92:81).

Борац Нектар Бањалука је у вечерашњи меч ушао јачи за двојицу кошаркаша: плејмејкера Душана Домовића-Булута и крилног центра Марка Јагодића-Куриџу, донедавне кошаркаше Новог Сада. И док је Домовић-Булут, са којим је потписана сарадња на мјесец дана, приказао нешто слабију партију, млади Јагодић-Куриџа, који се обавезао на вјерност Борац Нектару Бањалука до краја сезоне, са 34 поена био је најзаслужнији за ову побједу "пивара". У гостујућем тиму истакао се млади Немања Врањеш, један од најбољих играча лиге, који је у вечерашњем мечу постигао 30 поена.

У наредном, 11. колу, које је на програму сљедећег викенда, Борац Нектар Бањалука гостује у Тузли екипи Слободе, која је и ове сезоне један од главних кандидата за пласман у Лигу 6.