''Пивари'' коначно славили

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука коначно су осјетили сласт побједе. Знатно ослабљени неиграњем Јована Здравковића и Милана Вулића, изабраници Борислава Џаковића вечерас су у Цазину, у оквиру осмине финала Купа БиХ, савладали домаћи Лимометал резултатом 69:74 и тако прекинули низ од 4 узастопна пораза (три у Лиги 12 и један у Купу Републике Српске).

Прво полувријеме протекло је у одличној игри домаће екипе, која је у свим сегментима игре надиграла наше кошаркаше и на паузу отишла са +17 (48:31). Цазињани су ту предност држали све до краја треће четвртине, када је дошло до пада у њиховој игри, што Бањалучани користе и предвођени сјајним Милошевићем, постепено почињу да смањују предност домаћина. Два минута и 15 секунди прије краја утакмице Борац Нектар Бањалука је успио да поведе по први пут на утакмици, да би до краја меча подигао предност на +5, што је и било највеће вођство изабраника Борислава Џаковића на овој утакмици.

"Пивари" су се на овај начин пласирали у четвртфинале Купа, а поред њих, то су учинили још и Босна АСА БХТ, Широки Еронет, Чапљина Ласта, Груде и Какањ. Преостала два учесника четвртфинала биће позната након мечева Травник – Игокеа и Челик – Слобода.

Наредни меч Борац Нектар Бањалука игра у недјељу, 13. децембра, када у 10. колу Лиге 12 дочекује екипу Херцеговца.

ЛИМОМЕТАЛ ЦАЗИН - БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА 69:74

(23:17, 25:14, 12:18, 9:25)

ЛИМОМЕТАЛ ЦАЗИН: Јаковљевић 14, Ћатовић, Протић 12, Халкић, Халиловић, Капић 19, Шепић, Ковачевић 6, Пејић 6, Татаревић 8.
Тренер: Сауд Терзић.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Комљеновић, Лончар 6, Николић, Милошевић 26, Ивић, Влашковић 8, Гајић 4, Павловић 8, Николић, Јосиповић 14, Костадиновић 6.
Тренер: Борислав Џаковић.