Нови пораз кошаркаша

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука уписали су нови неуспјех у Лиги 12 пошто су у Мостару, у оквиру 9. кола, поражени од екипе Зрињског резултатом 74:54 (11:11, 20:11, 27:23, 16:9). Ово је изабраницима Борислава Џаковића пети пораз у девет одиграних кола, што је тренутно довољно за седму позицију, али Бањалучани имају само једну побједу више од екипа које по тренутном пласману напуштају елитно друштво, те је већ сада јасно да "пиварима" до краја сезоне предстоји грчевита борба за опстанак.

Уводни минути утакмице припали су домаћинима који су повели са 7:2, међутим средином прве четвртине Борац Нектар Бањалука је успио да мало консолидује своје редове, па је након првих 10 минута било неријешено (11:11). У другој четвртини "племићи" су заиграли много боље и постепено повећавали предност, која је на паузи износила +9 (31:22).

Почетак трећег дијела игре поново је протекао у знаку домаће екипе, међутим средином тог периода долази до опуштања у игри Зрињског, што кошаркаши Борац Нектара Бањалука користе и смањују на -4. Међутим, изабраници Ивана Вујчића успјели су, првенствено дборм колективном игром, прво да сачувају предност, а потом и да је до краја четвртине повећају и до +10. У посљедњој четвртини Бањалучани више нису имали снаге за преокрет, а тренер Зрињског је шансу указао млађим играчима, који су то искористили и још више повећали предност своје екипе до коначних +20 (74:54).

Најефикаснији у домаћем тиму био је М. Глигора са 16 постигнутих поена, док је Кларица имао 12. У Борац Нектару Бањалука Влашковић је постигао 15 поена, а Здравковић 14.

У наредном колу Борац Нектар Бањалука игра на свом терену против екипе Херцеговца, која је у Билећи у свом мечу 9. кола савладала зенички Челик резултатом 80:74 и која сада заузима високу трећу позицију на табели. Прије тог меча, који је на програму у недјељу, 13. децембра, Бањалучани ће играти и меч осмине финала Купа БиХ, а противник је екипа цазинског Лимометала, члана А1 лиге ФБиХ. Утакмица се игра у сриједу, 9. децембра.

ЗРИЊСКИ ХТ МОСТАР - БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА 74:54
(11:11, 20:11, 27:23, 16:9)

ЗРИЊСКИ: Кларица 13, Томовић 5, Рамљак 10, М. Глигора 16, Л. Глигора 4, Ороз 2, Шакота, Римац 10, Врсаљко 12, Ловрић 2, Петрић.
Тренер: Иван Вујчић.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Вулић, Лончар 2, Здравковић 14, Николић 1, Милошевић 11, Ивић, Влашковић 15, Гајић, Павловић 6, Николић 1, Јосиповић 4, Костадиновић.
Тренер: Борислав Џаковић.