Џаковић: Заслужен тријумф Леотара

Кошаркаши Леотара остварили су побједу у српском дербију осмог кола шампионата БиХ. Требињци су славили у "Борику" са 74:70, те тако Борац Нектару Бањалука нанијели први овосезонски пораз на свом терену.

Домаћи су боље отворили утакмицу и имали предност све до шест минута прије краја друге четвртине, када су гости други пут дошли у вођство и од тада диктирали темпо. Бањалучани су успјели да изједначе 12 секунди прије краја треће дионице, али је најбољи појединац у редовима Требињаца Душко Марковић секунд прије краја погодио тројку за ново вођство. При резултату 70:72, Владимир Влашковић је промашио шут за три поена, шест секунди прије краја меча, када је и одлучено питање побједника.

- Нажалост, десило се оно чега сам се прибојавао, а то је да на домаћем терену изгубимо утакмицу. Мислим да Леотар уопште није слаб тим као што показује пласман на табели. Заслужено смо изгубили јер нисмо имали довољно жара, борбености и концентрације да се супротставимо противнику који је показао да више жели побједу од нас. Наш шут је био изузетно шут, а зона коју је противник играо погодовала је томе - рекао је тренер Бањалучана Борислав Џаковић.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА - СЛ ИАТ ЛЕОТАР 70:74
(24:22, 10:19, 18:14, 18:19)

дворана: "Борик"
гледалаца: 50
судије: Харис Биједић (Сарајево), Денис Ћорић (Мостар) и Анте Дрмић (Томиславград).

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Вулић 10, Лончар, Здравковић 23, Костадиновић 8, Милошевић 8, Н. Николић, Влашковић 3, Гајић, Павловић 8, Ивић, М. Николић, Јосиповић 10.
Тренер: Борислав Џаковић.

ЛЕОТАР: Кочергин 5, Антић 4, Алексић 9, Шаренац 7, Радуловић 7, Мишковић, Загорац, Ђурасовић 11, Марковић 17, Сетенчић 14, Салатић.
Тренер: Радомир Кисић.