Борац Нектар Бањалука без полуфинала

Кошаркаши Славије пласирали су се у полуфинале Купа Републике Српске, пошто су у четвртфиналној утакмици савладали Борац Нектар Бањалука. Екипа из Источног Сарајева је други пут у десет дана одмјерила снаге са "пиварима" и послије пораза у Бањалуци овај пут остварила тријумф резултатом 85:73 на домаћем терену.

Гостима је припао први период (20:25), а онда у идућих десет минута Славија је доминирала на паркету те је ријешила другу дионицу резултатом 28:16 и на одмор отишла са седам поена вишка (48:41). У трећој четвртини играло се поен за поен да би се у посљедњи период ушло резултатом 62:56 за домаћина. Три минута Борац Нектару Бањалука је требало да истопи предност и дође до егала (62:62), потом Славија до 35. минута прави серију 8:0 (70:62) што је распршило наде Бањалучанима да могу доћи до тријумфа.

Помоћни тренер Борац Нектара Бањалука Томица Зиројевић истакао је да је све функционисало док су се играчи придржавали договора.

- Боље смо отворили утакмицу и имали предност и све је било у реду док смо се придржавали договора из свлачионице. Потом је услиједио пад у игри, успјели смо се вратити у посљедњој четвртини када смо изједначили резултат. Тада смо направили неколико грешака због деконцентрисаности и непажње те смо дозволили противнику да то искористи и на крају слави побједу - изјавио је Зиројевић.