Борац од 1:0 до 1:2, са Сарајевом за јесењу титулу!

Фудбалери бањалучког Борца остварили су данас вриједну побједу пошто су у оквиру 14. кола Премијер лиге, на "Грбавици", савладали сарајевски Олимпик резултатом 1:2 (0:0) и тако остали у трци за титулом јесењег првака Босне и Херцеговине.

Након изједначеног првог полувремена, у којем је Олимпик створио неколико полуприлика, тим из Сарајева је дошао у вођство у 47. минуту преко Ристића. Наиме, на једну дубинску лопту у шеснаестерац Борца натрчао је Ристић, који утрачава поред одбране Борца и погађа за 1:0.

7 минута касније Врањеш је добро скочио у шеснаестерцу домаћих, али није успио захватити лопту, па је резултат остао непромијењен. У 56. минуту Билбија је пропустио колосалну прилику за поравнање резултата. Наиме, млади нападач Борца је лобовао голмана Олимпика Адиловића, али је лопта погодила пречку гола сарајевског тима.

"Црвено-плави" су изједначили у 65. минуту. Наиме, једну убачену лопту у шеснаестерац Олимпика неспретно је захватио играч домаћих Нихад Суљевић, који постиже аутогол, те тако омогућава нашем тиму да дође до изједначења. Коначан резултат поставио је Немања Билбија у 84. минуту, када је добро реаговао на једну убачену лопту, главом погодио мрежу иза Адиловићевих леђа и донио велику радост Борчевим играчима и навијачима.

У судијској надокнади Олимпик је створио двије стопостотоне прилике. Прво је Спалевић са 12 метара послао лопту високо преко гола Борца, да би само минут касније Рајовић погодио стативу.

Овом побједом бањалучки премијерлигаш је остао један од кандидата за освајање јесење титуле. Коло прије краја Борац има заостатак од једног бода за Широким Бријегом, који је данас декласирао Звијезду из Градачца са 5:0. Борац ће постати јесењи првак БиХ уколико у посљедњем колу у недјељу на свом стадиону у великом дербију савлада екипу Сарајева, а Широки Бријег не успије савладати Зрињски у Мостару.