Дебакл ''пивара'' у Александровцу

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука доживјели су прави дебакл пошто су синоћ у Александровцу, у оквиру 7. кола, поражени од Игокее резултатом 88:51 (26:15, 16:7, 27:13, 21:16) и тако покварили утисак који су оставили након првих 6 одиграних кола.

Већ од старта домаћи кошаркаши су наметнули свој ритам игре и повели са 5:0 поенима Новака Поповића. До краја првог дијела игре предност Александровчана је само расла, па је након првих 10 минута Игокеа водила са 26:15. Друга четвртина није донијела ништа ново. 2 минута прије краја друге четвртине Игокеа долази до +16, да би се на паузу отишло са предношћу изабраника Драге Каралића од +18 (40:22).

И преостале двије четвртине протекле су знаку домаћих играча. Игокеа већ на старту треће дионице прави серију од 8:0 и захваљујући одличној одбрани, долази до +32 (67:35). Четири минута прије краја меча Игокеа долази до рекордних +40 (79:39), а меч је завршен резултатом 88:51.

Најефикаснији играч утакмице био је Марко Ђурковић са 22 поена, док је код Борац Нектара Бањалука Владимир Влашковић уписао 9 поена.

Упркос овом поразу, Бањалучани су остали на четвртој позицији са 11 освојених бодова, али остаје горак укус у устима након овог пораза. Додуше, нико није ни очекивао да би млади тим Борац Нектара Бањалука могао да изненади фаворизоване Александровчане и да однесе побједу над можда најбољим тимом у лиги, али очекивало се да би Борац Нектар Бањалука могао да пружи достојан отпор и покаже да има потенцијала. Међутим, то је синоћ изостало.

У наредном колу Борац Нектар Бањалука дочекује тренутно посљедњепласирану екипу Леотара. Биће то прилика да "пивари" упишу нову побједу на свом терену, али и да се искупе за синоћњи дебакл, што неће бити нимало лако, поготово што се зна да су Требињци лоше стартовали ове сезоне и учиниће све да упишу побједу у Бањалуци и тако крену ка средини табеле.