Чапљина славила против Борац Нектара Бањалука

У најави утакмице у Чапљини рекли смо да ће Борац Нектар Бањалука имати велике шансе за побједу уколико заустави домаћи двојац Баковић-Лерић. Међутим, то се није догодило. Ова двојица кошаркаша били су најбољи појединци у редовима Чапљине, која је пред 700 гледалаца савладала Бањалучане резултатом 76:73. Овим поразом изабраници Борислава Џаковића пропустили су прилику да дођу на трећу позицију, али су, упркос неуспјеху, остали на четвртом мјесту са 8 освојених бодова.

Чапљина је боље отворила утакмицу и већ на старту повела резултатом 9:1, док су прву четвртину домаћи ријешили у своју корист (29:21). Од 29 поена домаће екипе, тандем Баковић-Лерић је постигао 22 (Баковић 12, Лерић 10).

У другој четвртини водила се равноправна борба, а захваљујући чињеницу да су оба плејмејкера Чапљине имала по три личне грешке, Борац Нектар Бањалука је смањио предност на -7, тако да се на паузу отишло при резултату 46:39.

У трећем периоду Чапљина је дошла до велике предности од 13 поена (66:53) предвођена изврсним Иваном Баковићем. Но, онда у посљедњој четвртини долази до великог преокрета. Већ на самом старту четвртине повриједио се играч домаћих Радовановић, који је морао да напусти паркет. Осим тога, "пивари" су појачали одбрану, тако да наш тим успијева и да изједначи резултат на 73:73. Међутим, мла­ди Лончар се окли­знуо, што је ис­ко­рис­тио Га­лић, "украо" му кљу­чну лопту, по­том по­го­дио два сло­бо­дна ба­цања, што је домаћину и до­ни­је­ло три­јумф.

- Пред крај су­сре­та смо окре­ну­ли ре­зул­тат и има­ли шан­су за по­бје­ду, али нисмо има­ли сре­ће пошто смо у на­па­ду за по­бје­ду из­гу­би­ли лоп­ту и до­пус­ти­ли противни­ку да упи­ше три­јумф. Бо­ри­ли смо се, али смо на­пра­ви­ли дос­та гре­ша­ка ко­је су нас одве­ле у по­раз. По­уке смо изву­кли и сад се окре­ће­мо сљеде­ћем ко­лу и ду­елу са Сла­ви­јом - изја­вио је цен­тар "пи­ва­ра" Игор Јо­си­по­вић.

Најеифкаснији у редовима Чапљине били су Баковић са 25 и Лерић са 16 кошева, док је у нашем тиму млади Милан Вулић постигао 19 кошева.

"Пивари" наредни меч играју сљедеће суботе, када у оквиру 6. кола дочекују екипу Славије, која се тренутно налази на претпосљедњем мјесту на табели.