Пресудила трећа четвртина

У утакмици с великим преокретима кошаркаши бањалучког Борац Нектара Бањалука побиједили су на свом терену Груде резултатом 72:63 (22:12, 4:19, 29:15, 17:17) у мечу четвртог кола Премијер лиге Босне и Херцеговине. Тренер Борац Нектара Бањалука Борислав Џаковић упозорио је и послије овог меча да нема лаких противника.

Ни у једној утакмици нисмо фаворити, пошто имамо пуно неискусних играча који су сада носиоци игре. У другој четвртини ушли смо у контраритам и дали само четири поена, али смо се на сву срећу вратили у ритам у трећој и преокренули брзо резултат јер је било битно да не уђемо у егал завршницу. У завршници смо играли кош за кош и мислим да смо заслужено добили - рекао је Џаковић.

Нинослав Милошевић је у одлучујућим моментима одиграо најбоље и помогао свом тиму да заустави ривала и да анулира предност Груда.

- Одиграли смо са доста осцилација, али смо успјели да се исправимо. Знали смо да се ради о озбиљном саставу и да је свака утакмица важна. Пали смо у другој четвртини, а онда смо у трећој додали гас, зауставили ривала и славили заслужену побједу. Што се тиче моје игре, доста сам самокритичан. Нисам задовољан како сам одиграо, било је доста грешака, али побједа је најважнија - рекао је Милошевић.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА - ГРУДЕ 72:63
(22:12, 4:19, 29:15, 17:17)

дворана: "Борик"