Трећа побједа кошаркаша

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука вечерас су забиљежили трећу побједу у Лиги 12 Босне и Херцеговине пошто су на свом паркету у дворани "Борик", у оквиру 4. кола, савладали Груде резултатом 72:63. Сам почетак утакмице је каснио пола часа пошто су кошаркаши из Груда у Бањалуку стигли мало прије 20 часова.

Бањалучани су добро отворили утакмицу и добра игра у одбрани им је донијела вођство од 22:12 на крају првог периода. Све добро што су направили у првој четвртини, "пивари" су изгубили у другој. Друга четвртина у потпуности припада гостима из Груда који серијом од чак 14:0 долазе до предности од 4 коша разлике (22:26), да би на одмор отишли са предношћу од 5 кошева (26:31).

У наставку Груђани настављају са добром игром и поенима Кесера и тројком Пињуха долазе до највеће предности на утакмици, +10 (26:36). Тада се на срећу "пивара" разиграо Нинослав Милошевић који са неколико узастопних кошева прво доводи Борац Нектар Бањалука на заостатак од само три поена, да би затим асистирао Јосиповићу и својим поенима из контре преокренуо резултат (37:36). Испоставило се да су ово били преломни тренуци утакмице пошто Бањалучани са двије тројке Здравковића и једном Влашковића одлазе на +10 (50:40). Трећа четвртина се завршава вођством Борац Нектара Бањалука од 9 кошева разлике (55:46), да би у четвртој четвртини Бањалучани успјели рутински сачувати стечену предност.

Са овом побједом Борац Нектар Бањалука је задржао четврту позицију на првенственој табели са 7 бодова, а у наредном колу Бањалучани путују у госте екипи Чапљине.