Кошаркаши успјешни против Младости

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука забиљежили су и другу побједу у Премијер лиги БиХ пошто су вечерас у дворани "Борик" савладали мркоњићку Младост резултатом 78:75. Прво полувријеме је протекло у изједначеној игри оба тима. Прву четвртину Мркоњићани добијају са 15:16, да би ту предност сачували и до одласка на одмор (29:30).

Почетак треће четвртине припада Мркоњићанима који долазе до предности од 5 поена (38:43). Тада слиједи серија Бањалучана од 8:0 за вођство од 46:43, али Младост опет брзо прелази у вођство.

Почетком четврте четвртине "пивари" уласком Здравковића и Милошевића преузимају иницијативу и тројкама Павловића и Здравковића долазе до +9 (69:60). Ипак на крају четвртине Мркоњићани тројкама Велимировића и Цигалеа смањују на само један кош разлике. Здравковић са два погођена слободна бацања у посљедњим секундама утакмице доводи Борац Нектар Бањалука на +3, а Велимировић, уз звук сирене, са велике удаљености промашује тројку за изједначење.

Најефикаснији у редовима Борац Нектара Бањалука били су Здравковић са 15 поена и Вулић са 14, док је код гостију Стојаковић постигао 21 поен (4 тројке).

Овим тријумфом бањалучки кошаркаши дошли су на четврту позицију са 5 освојених бодова. Наредни меч "пивари" играју сљедећег викенда када ће у дворани "Борик" дочекати екипу Груда.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Вулић 14, Лончар 3, Здравковић 15, Костадиновић, Милошевић 13, Н. Николић, Влашковић 9, Комљеновић, Павловић 12, Ивић, М. Николић, Јосиповић 12.

МЛАДОСТ: Стојаковић 21, Милиновић 6, Ђурановић 5, Цигале 7, Радановић, Блануша 15, Видовић, Кежић 2, Аничић, Вуковић 1, Палалић 6, Велимировић 12.