Кајкут са пенала за нова три бода

Након два пораза у Премијер лиги Босне и Херцеговине, од приједорског Рудара и Травника, фудбалери бањалучког Борца коначно су уписали нови тријумф. На Градском стадиону, у оквиру 11. кола, савладана је тузланска Слобода резултатом 1:0 (0:0).

Једини погодак постигао је Саша Кајкут у 58. минуту из једанаестерца.

Већим дијелом сусрета Борац је имао теренску иницијативу и створио неколико прилика за вођство, али промјене резултата није било. Гости из Тузле су се добро држали све до тог 58. минута када се догодио и одлучујући моменат на утакмици. Наиме, у шеснаестерцу Слободе један од гостујућих играча је играо руком, а главни судија Горан Параџик из Љубушког показује на бијелу тачку. Сигуран реализатор најстроже казне био је Саша Кајкут.

До краја меча изабраници Велимира Стојнића су створили двије-три прилике и покушали да удвструче своју предност, међутим, у томе нису успјели, тако да је на семафору након 90 минута остало 1:0.

Тријумфом у овој утакмици Борац је повећао предност у односу на најближег пратиоца, Вележ, који је данас у Сарајеву изгубио од Жељезничара резултатом 1:0. Након 11 одиграних кола, Борац је први са 25 освојених бодова, Вележ има 20, а Широки Бријег 19 и двије утакмице мање. Широкобријежани свој меч 11. кола играју сутра, када на свом стадиону дочекују требињски Леотар.

Мечеви 12. кола Премијер лиге БиХ на програму су наредног викенда, а "црвено-плави" ће гостовати екипи Модриче. Прије тога, Бањалучане већ у сриједу очекује и први меч четвртфинала Купа БиХ против требињског Леотара. Меч се игра у Требињу на стадиону "Полице" са почетком у 14 часова.