Тијесан пораз ''пивара''

Након тријумфа у првом колу Лиге 12 против Сутјеске из Фоче, кошаркаши Борац Нектара Бањалука уписали су и први пораз, и то од зеничког Челика резултатом 70:68. Домаћи кошаркаши су боље отворили меч од изабраника Борислава Џаковића и прву дионицу игре ријешили у своју корист (15:11). Других 10 минута водила се равноправна борба, али се на паузу између два полувремена ипак отишло са предношћу Зеничана од 4 поена (36:32).

Трећа четвртина доноси доста ангажованију и агресивнију игру "пивара", који су на крају треће четвртине имали заостатак од само једног поена (51:50). Услиједила је неизвјесна посљедња четвртина у којој су наши играчи, код резултата 70:68, имали шут за три поена, који нису искористили, те је Челик тако стигао до друге побједе.

Најбољи у тиму Челика био је Мурис Анделија са 15 поена и 5 скокова, док су Рамо Ризвић и Асмир Садибашић постигли по 11. У Борац Нектару Бањалука бољи од осталих био је Игор Јосиповић са 17 поена и 5 скокова, док је Нинослав Милошевић постигао 12.

Након 2 одиграна кола, на врху табеле издвојили су се Слобода и Челик са 2 побједе, док Борац Нектар Бањалука заузима 4. мјесто са 3 освојена бода уз кош-разлику +4.

Сљедећи меч у Лиги 12 Бањалучани играју у недјељу, када у оквиру 3. кола дочекују екипу мркоњићке Младости.

ЧЕЛИК - БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА 70:68

(15:11, 21:21, 15:18, 19:18)

Дворана: Арена у Зеници
Гледалаца: 1000
Судије: Адемир Зураповић (Тузла), Саша Лакић (Бијељина) и Анте Дрмић (Томиславград)

ЧЕЛИК: Гак 5, Ал. Дедић, Авдибеговић 2, Јахић 11, Ас. Дедић 2, Садибашић 12, Пезер 5, Ризвић 12, Анделија 15, Језилџић, Суљић 6, Делић.
Тренер: Марко Трбић.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Вулић 7, Лончар, Здравковић 11, Гајић, Милошевић 12, Николић 1, Влашковић 7, Комљеновић, Павловић 7, Николић, Јосиповић 17, Костадиновић 6.
Тренер: Борислав Џаковић.