''Пивари'' стартовали побједом

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука уписали су побједу у првом колу Лиге 12 пошто су, на свом терену, теже него што се очекивало, савладали екипу Сутјеске из Фоче резултатом 81:75 (14:17, 18:18, 23:20, 26:20).

Гости из Фоче боље су отворили утакмицу и већ у уводним минутима меча повели са 2:7, а након првих десет минута кошаркаши Сутјеске имали су 3 поена предности (14:17). Дебитант у елити боље је започео и другу четвртину и почетком другог дијела игре дошао до +7 (14:21). Борац Нектар Бањалука тада прави серију од 8:0 и у 15. минуту први пут долази у вођство (22:21). Послије тајм-аута, који је затражио тренер гостујућег тима, играло се доста изједначено, а у таквој игри боље су се снашли гости и на 15-минутну паузу отишли са 3 поена предности (32:35).

На самом отварању другог полувремена Сутјеска је дошла до 6 поена предности (34:40), али су изабраници Борислава Џаковића успјели да изједначе, па се на одмор пред посљедњу четвртину отишло при резултату 55:55. Први минути посљедње дионице протекли су у изједначеној игри, да би Борац Нектар Бањалука половином тог дијела иге направио нову разлику. Наиме, тада на сцену ступа најбољи појединац утакмице, плејмејкер Борац Нектара Бањалука Јован Здравковић, који постиже двије тројке, након њега и Нинослав Милошевић је био прецизан при шуту за три поена, тако да наши кошаркаши долазе до +7 (70:63).

Чинило се тада да ће Борац Нектар Бањалука коначно сломити Сутјеску, али тако нису мислили гости из Фоче који се нису предавали до самог краја и минут прије краја долазе до предности (74:75). Нинослав Милошевић након тога поново доводи Борац Нектар Бањалука у вођство (76:75), да би утакмицу преломио крилни центар Борац Нектара Бањалука Небојша Павловић, који 10 секунди прије краја постиже тројку за +4 (79:75). Покушали су гости поново да смање предност Бањалучана шутем за три поена, нису успјели, а потом је направљен и прекршај над Здравковићем, који погађа оба слободна бацања за коначних 81:75.

Наредни меч у Лиги 12 Борац Нектар Бањалука игра у уторак, када у оквиру 2. кола Лиге 12 гостује екипи зеничког Челика.