Срушен и Жељезничар у гротлу Градског стадиона!

Головима Марка Максимовића у 34. и Стојана Врањеша у 46. минуту фудбалери бањалучког Борца савладали су сарајевски Жељезничар, наставили низ одличних резултата и још једном показали да су тренутно најбоља екипа у Босни и Херцеговини.

Након 15 минута изједначене игре, Борац је полако преузимао конце игре у своје руке и, стварајући полушансе, пријетио голу Жељезничара. Бањалучани су до вођства дошли у 34. минуту, када је, након корнера, Максимовић сјајно захватио лопту на првој стативи, а она је отишла на другу и преварила Шехића.

У првом минуту другог полувремена Борац је удвостручио предност. Стојан Врањеш је лијепо прошао по лијевој страни и одличним волеј-ударцем матирао голмана сарајевског тима. У наставку меча се водила равноправна борба, да би тренер Борца Велимир Стојнић, 15 минута прије краја, задовољан тренутним резултатом, одлучио да затвори утакмицу и мирно је приведе крају.

"Црвено-плави" су, захваљујући овом тријумфу, задржали пет бодова предности испред најближег пратиоца на табели, мостарског Вележа. Након 8 одиграних кола, Борац има 22 бода, док Вележ има 17.

Наредни меч у Премијер лиги БиХ бањалучки премијерлигаш игра сљедеће суботе, када гостује екипи приједорског Рудара. Прије тога, у сриједу наше играче очекује и први меч осмине финала Купа БиХ. Противник је Широки Бријег, а утакмица се игра на Градском стадиону са почетком у 15:30 часова.