Борац славио и у Источном Сарајеву, нека се припреми Жељезничар!

Фудбалери Борца наставили су успјешан овосезонски низ пошто су као гости савладали Славију резултатом 0:1. Ово су уједно били и први бодови које су Бањалучани однијели из Источног Сарајева откад се игра Премијер лига.

Прву прилика на утакмици имали је Славија у 22. минуту када је Јовановић са ивице шеснаестерца шутирао мало изнад пречке Старчевићевог гола.

У 29. минуту грузијски интернационалац Куталиа је извео корнер с лијеве стране, али је Папаз с пет метара пребацио оквир гола.

Пет минута касније Беновић из слободног ударца са 18 метара погађа добро постављени живи зид "црвено-плавих".

Али Бањалучани долазе у вођство у 45. минуту меча. Ступар је одлично прошао по десној страни и у шеснаестерцу Славије пронашао Стојана Врањеша који одлично прима лопту и матира Лучића.

Славија је од почетка другог полувремена кренула офанзивно, па је прву прилику у наставку имао Симић из слободног ударца са 18 метара, али Старчевић брани његов ударац.

У 83. минуту Славија је имала најбољу прилику на мечу. Игор Радовановић је извео слободан ударац са двадесетак метара од Борчевог гола, Старчевић је био савладан, али је лопта погодила стативу.

Три минуте касније фудбалери Борца изводе добар контранапад, Врањеш је изашао сам испред Лучића, али је домаћи чувар мреже спасио своју мрежу.

Овом побједом Бањалучани су се још више учврстили на првом мјесту Премијер лиге БиХ и повећали разлику над другопласираним Вележом на 5 бодова.

Наредни меч у Премијер лиги Борац игра сљедећег викенда када на Градски стадион долази сарајевски Жељезничар.