Сигуран тријумф на старту сезоне

Фудбалери Борца су одлично почели јесењи дио Премијер лиге БиХ пошто су данас у Лакташима савладали истоименог противника резултатом 0:2.

Прву прилику на мечу "црвено-плави" су имали већ у четвртом минуту. Млади Немања Билбија се, након додавања Јандрића, нашао на 5 метара од гола Лакташа, ослободио се својих чувара, али је његов ударац завршио поред гола.

Бањалучани су повели у 18. минуту. Билбија сјајно изводи корнер са десне стране и у петерцу проналази Стојана Врањеша који сјајним ударцем главом матира Мркобраду.

Други погодак постигао је капитен Борца Дарко Љубојевић након одлично изведеног контранапада. Након грешке фудбалера Лакташа у нападу, одбрана Борца шаље лопту на средину терена према Билбији који несебично упошљава Љубојевића коме није било тешко приземним ударцем други пут матирати Мркобраду.

Почетком полувремена Милош Бабић упућује добар центаршут, али Билбија не стиже да захвати лопту. Бањалучани су имали и шансу у 56. минуту преко Кајкута чији ударац завршава изнад пречке. Минут касније Лакташи узвраћаји преко Петковића који, ударцем главом, није успио да искористи асистенцију Секулића. Петковић је имао прилику и у 65. минуту али је погодио само спољни дио мреже гола Борца.

Овом побједом у гостима фудбалери Борца су направили добру увертиру за меч који играју наредног викенда на Градском стадиону против требињског Леотара.