''Пивари'' поражени од Широког и судија

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука поражени су и седми пут у Лиги осам Босне и Херцеговине. Изабраници тренера Борислава Џаковића поражени су од екипе Широког Бријега резултатом 66:77 (18:13, 15:18, 13:21, 20:25), али за свој тријумф херцеговачки тим превасходно може да захвали судијској тројци Зураповић – Душкај – Обрадовић.

Бањалучани су боље отворили меч, држали вођство током цијеле прве четвртине и добили је са пет поена предности (18:13). Међутим, након тога поменута судијска тројка започиње са кошаркашком лакрдијом. Убрзо се понајбољиим играчима из поставе Борац Нектара Бањалука досуђују крајње дискутабилне личне грешке, не свирају очигледни прекршаји начињени од стране гостујућих играча, што Широкобријежани користе и одржавају меч у егалу све до другог полувремена.

У другом полувремену резултат је био изједначен све до резултата 42:42 када Хрвоје Пуљко постиже двије тројке за вођство гостију од 42:48.

Тада стиже нова помоћ гостима са судијске стране. Наши играчи све више улазе у проблеме са личним грешкама, а када се сличан прекршај дешавао на супротној страни, судије су остајале нијеме. У посљедњој четвртини наши кошаркаши су колико-толико покушавали да се одупру и Широком Бријегу и судијама, међутим у завршних 10 минута било је јасно да Борац Нектар Бањалука, и поред квалитета који посједује, ипак није толико јак да се истовремено бори са два противника. До краја сусрета гости су само повећали предност и славили резултатом 66:77.

У Широком Бријегу најефикаснији је био Хрвоје Пуљко са 17 поена, док је у Борац Нектару Бањалука бољи од осталих био Филип Адамовић са 22 постигнута поена.

Овим поразом наши кошаркаши су умањили шансе за пласман у плеј-оф, а у наредном колу, већ у сриједу, Бањалучане чека још један тежак испит – гостовање актуелном прваку Босне и Херцеговине, екипи сарајевске Босне.