Пораз Борац Нектара Бањалука у Требињу

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука уписали су други неуспјех у низу у Лиги 8 Босне и Херцеговине, укупно шести. У оквиру 10. кола изабраници тренера Борислава Џаковића поражени су у Требињу од екипе Леотара резултатом 89:85 и тако умањили своје шансе за пласман међу четири најбоље екипе у БиХ.

Бањалучани су боље отворили меч и у првој четвртини имали предност и од 7 поена (14:21). Ипак, Требињци користе опуштање наших играча у том дијелу игре, те након првих 10 минута имају минималну предност (26:25).

Од тог трентука кошаркаши Леотара преузели су конце игре у своје руке и постепено повећавали своју предност, која је на полувремену износила +10 (54:44).

У трећем периоду Леотар долази до највеће предности на утакмици, огромних 66:47 и тада се чинило да ће Борац Нектар Бањалука доживјети прави дебакл. Међутим, тада се "пивари" буде и полако али сигурно, "топе" предност домаћег тима. У посљедњој четвртини Борац Нектар Бањалука долази до -2 (79:77), у самој завршници и до минималног заостатка (86:85), али снаге за потпуни преокрет није било и пропуштена је велика прилика за освајањем вриједних бодова.

Упркос овом поразу, Бањалучани и даље могу да се надају плеј-офу, али сада зависе и од исхода других мечева како у овом, тако и у наредним колима, а у сљедећем колу Лиге 8 Борац Нектар Бањалука ће у дербију угостити екипу Широког Бријега. Тај меч је на програму у недјељу, 3. маја, у 20 часова.