Борац Нектар Бањалука савладао Зрињски

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука остварили су вечерас нову вриједну побједу у борби за плеј-оф пошто су у 8. колу Лиге 8 савладали директног ривала, Зрињски ХТ Мостар резултатом 65:61 (12:11, 23:16, 16:12, 14:22).

На самом старту утакмице Бањалучани су кренули агресивно и повели са +4 (4:0, 6:2). Мостарци узвраћају серијом 9:0 и долазе до предности од пет поена (6:11), да би изабраници тренера Борислава Џаковића до краја прве четвртине успјели да преокрену резултат у своју корист. Након првих 10 минута на семафору је писало 12:11.

У другој четвртини Борац Нектар Бањалука је, наставивши са агресивном игром, успио да повећа своју предност и на 11 поена (35:24), да би се на одмор између два полувремена отишло са пристојном разликом наших кошаркаша од +8 (35:27).

У трећој четвртини Бањалучани су дошли до своје највеће предности на утакмици, +14 (47:33) и тај дио игре рутински приводе крају.

А онда је услиједила посљедња, најузбудљивија четвртина. Борац Нектар Бањалука је држао предност од 10-ак поена све до половине посљедње дионице, када Зрињски смањује предност наших играча на само -5 (58:53). Тренер Борац Нектара Бањалука Борислав Џаковић тада је затражио тајм-аут у нади да ће "пивари" прекинути серију Мостараца и рутински привести меч крају, али се, ипак, ушло у неизвјесну завршницу.

Двије минуте прије краја сусрета Борац Нектар Бањалука је имао предност од пет поена (62:57), а 30 секунди прије краја меча на семафору је стајало 62:58. Бањалучани су тада имали напад и све је личило на то да ће наш тим успјети да стигне до капиталне предности пред сами крај, али је Борац Нектар Бањалука тада брзо изгубио лопту, а кошаркаш Зрињског, Иван Чулар, погодио за 62:61. У сљедећем нападу фаулиран је плејмејкер Борац Нектара Бањалука Филип Адамовић који користи оба слободна бацања и доноси "пиварима" предност од 3 поена (64:61). 5 секунди прије краја Чулар је још једном шутирао за три поена, покушавши да избори продужетак, али је био непрецизан, а затим је Адамовић погодио још једно слободно бацање за коначних 65:61 и славље наших кошаркаша.

Овим тријумфом Борац Нектар Бањалука је дошао на четврту позицију која га води у саму завршницу првенства. Изабраници тренера Борислава Џаковића имају скор од 4 побједе и 4 пораза, док након овог кола Зрињски ХТ Мостар има скор 3-5 и може се рећи да су му остале теоретске шансе за пласман међу четири најбоља тима. Још један директни конкурент Борац Нектару Бањалука за плеј-оф, тузланска Слобода Дита, свој меч 8. кола игра сутра на домаћем паркету против Широког Бријега.

У наредном колу, које се игра у суботу, Борац Нектар Бањалука ће у дербију угостити актуелног вицешампиона Босне и Херцеговине, екипу Игокее Партизан. Права је то прилика да сви љубитељи кошарке у Бањалуци испуне дворану "Борик" до посљедњег мјеста и помогну Борац Нектару Бањалука да дође до побједе над великим ривалом, након које би плеј-оф могао бити на дохват руке.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА - ЗРИЊСКИ ХТ МОСТАР 65:61
(12:11, 23:16, 16:12, 14:22)

дворана: "Борик", гледалаца: 500, судије: Адемир Зураповић (Тузла), Саша Лакић (Бијељина) и Сеид Ножиновић (Тузла).

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Вучић, Адамовић 12, Фекете 12, Петеркин 7, Палалић 12, Ђурасовић 2, Павловић 7, Милиновић 2, Ђурановић, Јосиповић 11, Комљеновић, Костадиновић.

ЗРИЊСКИ ХТ МОСТАР: Вујчић 14, Чулар 9, Шаренац, Томовић 11, Петрић, Ороз, Џидић 3, Симовић 3, Бречић, Вучковић 18, Чешковић 3.