Херцеговац савладао ''пиваре''

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука доживјели су неугодан пораз у Билећи. Бањалучани су вечерас, у оквиру 6. кола Лиге 8, поражени од екипе Херцеговца резултатом 77:73. Домаћи су боље отворили меч и у првој четвртини водили и са 10 поена предности (18:8), да би изабраници тренера Борислава Џаковића до краја тог дијела игре смањили вођство Билећана на +6 (27:21).

У другој дионици "пивари" су успјели да смање предност домаћих, а недуго затим и да поведу, тако да се на одмор између два полувремена отишло са вођством наше екипе од 38:40.

У преостале двије четвртине вођена је равноправна и неизвјесна борба, у којој су Билећани били и сретнији и спретнији и славили прву побједу у Лиги 8, а Бањалучанима нанијели четврти пораз.

Овим поразом наши кошаркаши су умањили своје шансе за пласман у плеј-оф, с обзиром да је директни конкурент за четврту позицију, тузланска Слобода, без већих проблема савладала требињски Леотар.

Наредни меч у Лиги 8 Борац Нектар Бањалука игра у суботу, када у "Борику" гостује управо Слобода. Биће то прилика да се Бањалучани искупе за непланирани пораз у Билећи и евентуалном побједом над Тузлацима поново врате у борбу за пласман у саму завршницу првенства.