Адамовић пресудио ''студентима''

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука остварили су велики подвиг савладавши сарајевску Босну резултатом 86:84 у оквиру 5. кола Лиге 8 БиХ. Изабраници тренера Борислава Џаковића су боље отворили меч од Сарајлија, водили током цијеле прве четвртине и након првих 10 минута имали предност од 6 поена (24:18).

У другој дионици Босна долази до своје игре и успијева смањити вођство наших кошаркаша, а до другог полувремена и повести са 3 поена предности, тако да је након првих двадесет минута на семафору писало 39:42 за "студенте".

У другом полувремену водила се велика борба за сваки поен, али и у таквој игри гости су успјели да се одлијепе и пред посљедњи период остваре предност од +9 (61:70).

А онда четвртина за памћење. Првенствено захваљујући великом броју изгубљених лопти сарајевских кошаркаша, наши играчи успијевају да смање предност гостију, а потом, пет минута прије краја, и да поведу са +3 (77:74). У посљедњих пет минута игре виђена је права драма коју је закључио млади плејмејкер Борац Нектара Бањалука Филип Адамовић сјајним полагањем у посљедњим тренуцима за коначних 86:84. У посљедњој секунди Сарајлије су могле и до побједе, али је Иконић промашио шут за три поена, тако да су наши кошаркаши заслужено славили велику побједу.

Најефикаснији у нашем тиму био је Камерон Крисп са 24 поена, док је Филип Адамовић постигао 13. Код гостију, истакао се Иван Ивановић са 19 постигнутих поена.

Овим тријумфом шансе Борац Нектара Бањалука за пласман у плеј-оф сада постају више него реалне, а ову велику побједу потребно је овјерити већ у уторак против Херцеговца, у оквиру 6. кола Лиге 8.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА - БОСНА АСА БХТ 86:84
(24:18, 15:24, 22:26, 25:14)

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Вучић, Адамовић 13, Фекете 6, Петеркин 12, Палалић 5, Ђурасовић 2, Крисп 24, Павловић 4, Милиновић 3, Ђурановић 10, Јосиповић 7, Ивић.
Тренер: Борислав Џаковић.

БОСНА АСА БХТ: Ивановић 19, Шеховић 14, Иконић 11, Ракић, Вучуровић 5, Ђурасовић 6, Суљагић, Хајрић 8, Пашалић, Ђорђевић 8, Авдић, Овчина 13.
Тренер: Влада Вукоичић.