Побједа у посљедњем тренутку

Поготком Бојана Унчанина у посљедњој секунди меча рукометаши Борца савладали су неугодног ривала Слогу из Добоја (26:25) и на тај начин уписали су другу побједу у Премијер лиги БиХ. Иако су домаћи рукометаши у неколико наврата имали прилику да преломе утакмицу и прије драматичног финиша, али брзоплетост у нападу коштала је изабранике Абаса Арсланагића нешто мирније завршнице.

Било је тешко и неизвјесно, уосталом, као и увијек када играмо са Слогом. Стигао нас је и умор након повратка из Италије, али побједи се у зубе не гледа. Имали смо константно вођство свих 60 минута, и била би трагедија да нисмо освојили три бода.Много нам је недостајао Павловић, док Раца и Голић нису још потпуно здрави, и требаће још доста времена да се све коцкице посложе - рекао је Арсланагић.

Прво име сусрета био је ветеран на голу Борца Мулабдић са 15 одбрана, а солидне роле имали су Голић и Д. Унчанин с по пет погодака, као и Микић са четири гола. Ипак, епитет јунака меча сасвим заслужено носи Бојан Унчанин, који је својим поготком са звуком сирене донио велику радост својим саиграчима.

- Шутирао сам инстиктивно, нисам ни гледао гдје се налази Ходик. На сву срећу, лопта је пронашла пут до мреже. Током цијелог меча лопта нас није слушала, али, ето, вратило се кад је било најпотребније, много ће нам овај тријумф значити - рекао је Унчанин.

дворана: "Борик", гледалаца: 300, судије: Предраг Дејановић и Елвис Марчетић (обојица из Приједора), делегат: Ахмет Шехановић (Тузла), седмерци: Борац 2 (1), Слога 3 (2), искључења: Борац шест минута, Слога два минута.

БОРАЦ: Ђудуровић, Шкорић, Малић 1, Бранковић 3, Пуцаревић 3, Врањеш 1, Срдић, Д. Унчанин 5, Раца, Мулабдић (15 одбрана), Микић 4, Тркуља, Б. Унчанин 4, Голић 5 (1). Тренер: Абас Арсланагић.

СЛОГА: Д. Стојановић (2 одбране), Грбић, Галиот, Пијетловић 6 (1), Станковић, Маџаревић 3, Ходик (10 одбрана), Б. Стојановић 1, Панић, Павловић, Мањић 1, Вујадиновић 5 (1), Каленић 1, Међић 7. Тренер: Војислав Рађа.