''Пивари'' поражени у Широком Бријегу

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука доживјели су и трећи неуспјех у оквиру Лиге 8. Изабраници Борислава Џаковића вечерас су поражени од екипе Широког Бријега резултатом 85:72. Домаћи су боље отворили меч и повели са 9:0. Широки Бријег је имао предност и од 16 поена (28:12), али "пивари" тада праве серију 11:1 и смањују на -6 (29:23). Међутим, домаћи кошаркаши, предвођени Пуљком, Мејсоном и Гргатом до краја полувремена долазе до предности од 12 поена (42:30).

У другом полувремену, тачније пред крај треће четвртине, домаћи су водили и са 17 поена (61:44), али Бањалучани тада праве нову серију, овај пут од 10:1, тако да се у посљедњу четвртину улази при резултату 62:54 за Широки Еронет.

Тада се појавио трачак наде да би Борац Нектар Бањалука у посљедњих десет минута могао приредити изненађење и остварити тријумф, али домаћа екипа поново појачава ритам, долази до +21 (77:56) и мирно приводи меч крају, не дозвољавајући "пиварима" да их опасније угрозе. Све што су наши кошаркаши успјели да ураде до краја сусрета је да смање предност Широког на коначних 85:72.

Након овог кола Борац Нектар Бањалука заузима шесто мјесто на табели са 5 освојених бодова и омјером од једног тријумфа и три пораза.

Већ у суботу Бањалучане очекује нови испит у Лиги 8 и то на домаћем терену. Наиме, у "Борик" стиже актуелни шампион Босне и Херцеговине, Босна АСА БХТ. На нашим кошаркашима је да прикажу добру партију и покушају да дођу до велике побједе над реномираним ривалом, чиме би сачували шансе за пласман у плеј-оф.