Други пораз ''пивара'' у Лиги 8

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука вечерас су доживјели и други пораз у Лиги осам. Овај пут боља од Бањалучана била је екипа Игокее Партизан резултатом 86:72 (20:11, 20:20, 24:15, 22:26). Већ на самом старту утакмице изабраници Драгана Бајића су наметнули свој ритам и повели са 10:0, а прве кошеве на мечу Борац Нектар Бањалука је постигао у 6. минуту преко Николе Ђурасовића. Након првих 10 минута домаћи су водили са 20:11.

У другој четвртини водила се равноправна борба и у том дијелу игре "пивари" су смањили предност Александровчана на 5 поена (36:31), али је ипак до краја полувремена Игокеа Партизан подигла предност на +9 (40:31).

Пред крај треће четвртине домаћи тим је дошао и до предности од 15 поена (55:40), да би у посљедњим секундама четвртине предност износила и 20 поена (64:44), међутим Драган Ђурановић атрактивним закуцавањем смањује на -18.

Већим дијелом посљедње четвртине Игокеа Партизан је чувала предност, а све што су изабраници Борислава Џаковића успјели да ураде је да смање предност домаћих на коначних 86:72.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Владимир Вуксановић са 23 постигнута поена, док је Синиша Ковачевић постигао 13. У Борац Нектару Бањалука се истакао Драган Ђурановић са 19 поена, а добро га је пратио и Филип Адамовић са 14.

Прилику да оствари први тријумф у Лиги 8 Борац Нектар имаће у суботу, када у оквиру 3. кола дочекује екипу Леотара.

ИГОКЕА ПАРТИЗАН – БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА 86:72
(20:11,
20:20, 24:15, 22:26)

Дворана: СЦ "Ненад Баштинац", гледалаца: 1000, судије: Хариз Билић (Сарајево), Ацо Окука (Кисељак) и Медин Душкај (Сарајево).

ИГОКЕА ПАРТИЗАН: Кестл 12, Вуксановић 23, Боцка 4, МекКаскил 4, Ђурица, Ђерасимовић 9, Мичић, Билановић, Мишановић 8, Ковачевић 13, Матић 6, Тејлор 9.
Тренер: Драган Бајић

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Вучић, Адамовић 14, Фекете 9, Петеркин 4, Палалић 10, Ђурасовић 8, Крисп 2, Павловић, Ђурановић 19, Јосиповић 6, Ивић, Костадиновић.
Тренер: Борислав Џаковић