Пораз ''пивара'' у Мостару

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука су у првом колу Лиге 8 доживјели пораз од екипе Зрињског (88:83). Међутим, упркос поразу, изабраници тренера Борислава Џаковића су се представили у сјајном свијетлу, пружили добар отпор фаворизованим Мостарцима и чак могли доћи и до велике побједе.

Већим дијелом првог полувремена наши кошаркаши су били у предности (прва четвртина завршена вођством Борац Нектара Бањалука од 19:24), да би у посљедњих пет минута друге четвртине Мостарци заиграли много ангажованије и на паузу између два полувремена отишли са вођством од 12 поена (52:40).

На самом старту другог полувремена наши играчи праве серију 16:2 и прелазе у вођство (54:56). Ипак, Зрињски, предвођен сјајним Сесаром и Џидићем, поново долази до предности и не дозвољава "пиварима" да у пенал-завршници упишу први тријумф у другом дијелу првенства Босне и Херцеговине.

Најефикаснији у побједничком тиму били су Јосип Сесар са 32 и Борис Џидић са 22 поена, док је код Борац Нектара Бањалука Камерон Крисп постигао 27.

Наступ у Лиги 8 Бањалучани настављају већ у уторак, када гостују екипи Игокее Партизан.