Јагодић дјелимично задовољан

Фудбалери Борца су у контролном сусрету савладали комшијски Врбас са 3:0 головима Мирослава Рикановића (72. и 87. минут), као и Стојана Врањеша у 81. минуту. Тренер Владо Јагодић је задовољан резултатом и игром у другом дијелу, али није одушевљен приказаним у првих 45 минута.

Приступ игри у првом и другом дијелу је био различит, тако да сам ја задовољан само са игром у других 45 минута, што се види и по резултату. Међутим, најбитније од свега је да смо одиграли утакмицу. Боље и то него да смо радили тренинг између себе - рекао је стратег Борца.

Зоран Декет, везиста Борца који је у ремију против Орашја био међу најбољим играчима, вјерује да ће Борац бод из протеклог меча потврдити побједом над Леотаром.

- Послије кикса са Зрињским, који нас је побиједио, немамо више права на кикс код куће. Мислим да смо квалитетнији од нашег наредног ривала Леотара. Преостаје нам да тај квалитет потврдимо на терену, а до побједе ћемо доћи само ако сви дамо максимум на терену. Једноставно, морамо да се искупимо пред домаћим навијачима и побједом им захвалимо за подршку у претходне двије утакмице - истакао је Декет.

Трио изостао

Голман Синиша Марчетић, везни играч Дарко Љубојевић и дефанзивац Ненад Новаковић су радили одвојено од екипе. Марчетић још од припремног периода вуче повреду тетива, али се очекује да у наредним данима почне са нормалним тренинзима. Љубојевић, који је играо у Орашју (1:1), опет је осјетио болове, па због тога није наступио у пријатељском мечу против Врбаса, али ће бити на располагању стручном штабу наредног викенда. За Новаковића је неизвјесно да ли ће бити у комбинацији за наредни сусрет против Леотара.