Тешко, али заслужено

Рукометаши Борца стартовали су побједом у новом шампионату Премијер лиге БиХ. Теже него што се очекивало они су сломили отпор Криваје (32:25). У првом полувремену играло се гол за гол, а рукометаши из Завидовића имали су предност до 14. минута, када су "црвено-плави" изједначили на 5:5. Два минута касније голом Бојана Унчанина Борац је дошао први пут у вођство (7:6), које више није испуштао до краја меча.

Сусрет је дефинитивно преломљен у 53. минуту, када је контранапад завршио капитен Бањолучана, Горан Малић, за сигурних плус шест (29:23). Најефикаснији у редовима Борца били су Горан Малић и Мирко Микић са шест погодака, те Александар Шкорић с пет. Веома сигуран на голу био је и ветеран Мехмедалија Мулабдић с 15 одбрана. У Криваји прво име био је Данијел Риђић, који је с девет погодака био и најефикаснији играч сусрета.

дворана: "Борик", гледалаца: 200, судије: Бошко Чађо и Душко Раниловић (оба из Козарске Дубице), делегат: Милан Ђурашиновић (Приједор), седмерци: Борац 6 (6), Криваја 4 (4), искључења: Борац осам минута, Криваја осам минута, црвени картон: Милован Павловић (Борац) у 60. минуту, Амир Алић (Криваја) у 41. минуту.

БОРАЦ: Малић 6, Бранковић 1, Пуцаревић 3, Ракоција 2, Срдић 1, Д. Унчанин 4, Павловић 3 (1), Раца, Шкорић 5, Мулабдић (15 одбрана), Микић 6 (5), Тркуља, Бјелић, Б. Унчанин 1. Тренер: Абас Арсланагић.

КРИВАЈА: Хаџихасић (7 одбрана), Чамџић, Шантић, Риђић 9, Пурић 2, Демировић 7, Зилкић, Мемић 2, Шеховић (3 одбране), Алић 1, Звекић, Омеровић, Авдић 4. Тренер: Аднан Башић.