''Пивари'' савладали Зрињски

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука забиљежили су 12. побједу у Лиги 13 пошто су на свом терену, у оквиру 20. кола, били бољи од екипе мостарског Зрињског резултатом 75:66 (17:20, 21:16, 20:17, 17:13). Прва дионица протекла је у изједначеној игри – екипе су се смјењивале у вођству, а четвртина је завршена вођством гостију (17:20). У другој четвртини изабраници тренера Борислава Џаковића долазе и до највеће предности на утакмици (34:23), међутим пред крај другог периода долази до опуштања у игри наших кошаркаша, што гости користе и смањују разлику, па се на одмор одлази са предношћу Борац Нектара Бањалука од само 2 поена (38:36).

Трећа четвртина, слично као и прва, протекла је у игри кош за кош, међутим, можда и кључни моменат овог меча десио се у посљедњим секундама овог дијела игре, када је бек Борац Нектара Бањалука Хрвоје Пуљко погодио тројку са пола терена за вођство од 5 поена (58:53).

У посљедњој четвртини Борац Нектар Бањалука је заиграо много ангажованије у одбрани, дозволивши гостима да постигну само 13 кошева у завршних 10 минута, а меч је закључио центар Бањалучана Омари Петеркин, атрактивним закуцавањем у посљедњим тренуцима меча за коначних +9 (75:66).

Најефикаснији у редовима "пивара" био је Хрвоје Пуљко са 27 поена, док је Ђурасовић постигао 15. Код Зрињског се истакао Сесар са 20 поена.

У наредном, 21. колу, које је на распореду 28. фебруара, Борац Нектар Бањалука је слободан, а свој сљедећи првенствени меч "пивари" играју у уторак, 3. марта, када их очекује гостовање тузланској Слободи.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Вучић, Пуљко 27, Петеркин 10 (15 скокова), Милекић, Ђурасовић 15 (12 скокова), Крисп 6, Павловић, Гарма 7, Јосиповић 10, Ивић, Костадиновић.

ЗРИЊСКИ: Вујичић 1, Петрић, Шаренац 2, Томовић 10, Глигора 12, Ороз, Сесар 20, Џидић 11, Симовић 7, Вучковић 3.