''Пивари'' прегазили Витез

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука коначно су заиграли онако како се од њих и очекује. Изабраници тренера Бојана Божића су вечерас, пред стотињак гледалаца, декласирали екипу Витеза резултатом 100:73 (21:26, 33:15, 24:19, 22:13). Међутим, почетак меча није наговјештавао убједљиву побједу наших кошаркаша.

Већ у уводним минутама сусрета Витез је заиграо много ангажованије и у пар наврата имао 9 поена предности (6:15, 11:20). Након прве четвртине резултат је гласио 21:26 за госте. У првих пет минута друге дионице виђена је иста слика на паркету, након чега се Борац Нектар Бањалука коначно тргнуо и заиграо агресивније у одбрани, дозволивиши гостима из Витеза да постигну само 13 кошева у другој четвртини, што је било довољно да Бањалучани на паузи између два полувремена имају 13 поена предности (54:41).

У трећој четвртини Борац Нектар Бањалука је играо онолико колико му је било довољно да сачува остварену предност, а када је у посљедњој четвртини Борац Нектар Бањалука повео са 30 поена разлике, тренер Бојан Божић је шансу пружио и свим млађим играчима, што је малобројна бањалучка публика поздравила бурним аплаузом. Кошаркаши који су донедавно наступали за јуниорски тим рутински су привели меч крају за коначних +27 (100:73).

Овом побједом Борац Нектар Бањалука је коначно прекинуо неугодан низ од четири меча без побједе и стекао неопходно самопоуздање пред мечеве који слиједе до краја Лиге 13.

У наредном колу, које се игра већ у уторак, Борац Нектар Бањалука гостује екипи требињског Леотара.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА - ВИТЕЗ 100:73
(21:26, 33:15, 24:19, 22:13)

Дворана: СД "Борик", гледалаца: 100, судије: Адемир Зураповић (Тузла), Харис Билић (Сарајево) и Зоран Марковић (Зеница).

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Вучић, Пуљко 23, Петеркин 12, Милекић 3, Ђурасовић 16, Крисп 21, Павловић, Милиновић 1, Гарма 18, Јосиповић 4, Костадиновић, Ивић 2.
Тренер: Бојан Божић.

ВИТЕЗ: Рубин 4, Блашкан 2, Шеро 6, Баковић 18, Шимић, Крижановић 8, Танасиловић 4, Радић 10, Палавра 11, Поповић 8, Станковић, Поповић 2.
Тренер: Недељко Зеленика.