Борац Нектар Бањалука наставио серију пораза

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука наставили су постизати очајне резултате и пружати још горе партије. Након два узастопна пораза у Лиги 13, од александровачке Игокее и Младости из Мркоњић Града, "пивари" су забиљежили и трећи неуспјех у низу, овај пут у оквиру Купа БиХ. Изабранике тренера Милоша Пејића вечерас је, пред стотињак гледалаца, савладала екипа Зрињског из Мостара. Резултат након 40 минута био је 69:79 за госте. По четвртинама је било 11:18, 20:21, 16:27 и 22:13. Ипак, крајњи скор не показује реално стање ствари на терену.

Чињеница да су у трећој четвртини кошаркаши Зрињског имали предност од 28 поена, притом направивши серију 21:1, довољно говори о издању Бањалучана у овој утакмици. Поново су наши кошаркаши одиграли безвољно у одбрани и катастрофално у нападу, тако да се побједник током читавог меча није доводио у питање. Мостарски играчи су већ од самог старта наметнули свој ритам, који бањалучки кошаркаши нису могли да прате, те су се гости тако пласирали на завршни турнир Купа БиХ. Подјсетимо, наши играчи су прошле сезоне наступали у финалу најмасовнијег кошаркашког такмичења у Босни и Херцеговини и чак били надомак освајања трофеја, међутим ове сезоне нису поновили ни приближан успјех.

Овим поразом још једном се показало да је криза у клубу све већа и већа, као и да се проблеми сваким даном само гомилају, а рјешења нема. Да ли је проблем у главама играча, нередовним платама или лоше постављеној тактици тренера Милоша Пејића, то нико не зна и то тек остаје да се види. Једно је сигурно – уколико Борац Нектар Бањалука настави са оваквим партијама, и публика ће, које је све мање и мање, дефинитивно дићи руке од овог клуба, а управа ће морати да размисли гдје гријеши, а наравно да гријеши и то може схватити било који кошаркашки лаик.