Борац Нектар Бањалука освајач Купа РС!

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука освајачи су Купа Републике Српске за ову сезону. Изабраници тренера Милоша Пејића су у вечерашњем финалу, одиграном у Спортској дворани "Борик" у Бањалуци, савладали екипу мркоњићке Младости резултатом 98:86 (21:28, 37:13, 17:22, 23:23).

Гостујући кошаркаши су боље ушли у меч и након 10 минута стварају предност од 7 поена (21:28). Међутим, у другој дионици Борац Нектар Бањалука додаје гас и, уз добар напад и још бољу одбрану, на паузу између два полувремена одлази са предношћу од 17 поена (58:41).

Највећу предност "пивари" су остварили средином треће четвртине, када су водили са 22 поена разлике (65:43) и тада се чинило да је побједник овог меча познат. Међутим, гости праве серију од 20:6, тако да се предност Борац Нектара Бањалука истопила на само 8 поена (71:63). Ипак, наши кошаркаши нису дозволили потпуни преокрет и на крају треће четвртине предност је износила 12 поена, која је сачувана и до краја.

Сљедећи меч Борац Нектар Бањалука игра у понедјељак, 12. јануара, када у оквиру 14. кола Лиге 13 дочекује Игокеу Партизан.

БОРAЦ НЕКТAР БАЊАЛУКА – МЛАДОСТ (МГ) 98:86

(21:28, 37:13, 17:22, 23:23)

Дворана: "Борик", гледалаца: 600, судије: Милан Aдамовић (Бањалука), Драган Краљ (Требиње) и Бојан Јованић (Бањалука).

БОРAЦ НЕКТAР БАЊАЛУКА: Вучић, Јањушевић 16, Пуљко 21, Петеркин 3, Младеновић 9, Милекић, Ђурасовић 4, Ричардсон 18, Павловић, Милиновић, Гарма 23, Јосиповић 4.
Тренер: Милош Пејић.

МЛAДОСТ: Малешевић 3, Aдамовић 15, Цигале 7, Билбија 2, Блануша 16, Ђурановић 4, Кежић 4, Голубовић 14, Палалић 10, Дојчиновић, Ђурић 11.