Побједа Борац Нектара Бањалука над Славијом

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука забиљежили су нову побједу у Лиги 13, пошто су вечерас, у Источном Сарајеву, савладали домаћу Славију резултатом 64:70. Послије изједначеног почетка, средином прве четвртине, Славија два пута долази до +9, али поенима Ричардсона и тројком Пуљка прва дионица завршава резултатом 21:17.

Славија своје прве кошеве у другој четвртини постиже тек у четвртом минуту, што Бањалучани користе и серијом од 9:0 прелазе у вођство (21:26). Гамбирожа са двије везане тројке враћа минималну предност Славији, да би се на одмор отишло са неријешеним резултатом (35:35).

Трећи период протекао је у изједначној игри и резултату све до пред сами крај када Славија одлази на +5 (44:39), међутим Борац Нектар Бањалука прави нову серију, овај пут од 8:0 и прелази у вођство (44:47). Након 30 минута на семафору је писало 46:48 за госте.

Почетком посљедње четвртине изабраници тренера Милоша Пејића кошевима Ричардсона и Ђурасовића повећавају своје вођство на +9 (46:55). Тада Славија прави серију од 7:0 и смањује предност Борац Нектара Бањалука на 2 поена (53:55). Међутим тада је услиједило неколико "тројкашких" напада: Пуљко својим кошевима враћа на +5 (53:58), да би Славија тројкама Гамбироже и Јојића прешла у вођство (59:58). Потом на сцену ступа Никола Ђурасовић који са двије везане тројке Борац Нектар Бањалука поново одводи на +5 (59:64). Та предност рутински је одржана и до краја, тако да су "пивари" заслужено славили са 64:70.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Пуљко са 17 поена, од чега 5 тројки, док је Петеркин постигао 16. Код Славије највише кошева забиљежио је Јојић (14).

Наредни меч у Лиги 13 Борац Нектар Бањалука игра 3. јануара на домаћем терену против Херцеговца, међутим, прије тога Бањалучани ће одрадити полуфиналну утакмицу Купа Републике Српске против Леотара. Тај меч је на програму у уторак, 16. децембра, у Бањалуци.

СЛАВИЈА – БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА 64:70

(21:17, 14:18, 11:13, 18:22)

Дворана: СРЦ "Славија", гледалаца: 500, судије: Един Хусарић (Тузла), Анте Дрмић (Томиславград) и Денис Чорић (Мостар).

СЛАВИЈА: Вукелић, Божић 2, Симеуновић, Прашовић 13, Јањић, Дамјановић, Гамбирожа 11, Јојић 14, Хоџић 4, Демић 12, Калањ 8, Зеленовић.
Тренер: Богдан Станојевић.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Милекић, Ричардсон 14, Милиновић 2, Павловић, Гарма, Јосиповић, Вучић, Петеркин 16, Јањушевић, Пуљко 17, Ђурасовић 11, Младеновић 10.