''Пивари'' савладали Широки

Захваљујући прецизности са линије слободних бацања у посљедњим тренуцима меча, кошаркаши Борац Нектара Бањалука остварили су побједу над Широким у 11. колу Лиге 13 (90:87). Након изједначеног почетка, Борац Нектар Бањалука преузима иницијативу и средином прве дионице долази до предности од 14 кошева (26:12). Први период завршен је вођством Бањалучана 30:20.

У другој четвртини изабраници тренера Милоша Пејића појачавају ритам и средином овог дијела игре долазе до највећег вођства на утакмици (45:27). Међутим, тада гости праве серију од 7:20 и смањују на 52:47, што је био и резултат првог полувремена.

У трећој четвртини Широки Бријег је у неколико наврата успијевао да поведе, међутим, није успио да направи озбиљнију предност. Ипак, након 30 минута на семафору је писало 67:65 за Борац Нектар Бањалука.

Пред сами крај посљедње четвртине десио се тренутак који је, можда, преломио меч. Наиме, при вођству Широког од 81:83, бек Борац Нектара Бањалука Хрвоје Пуљко погађа за три поена и доводи "пиваре" у вођство. Услиједила је драматична пенал завршница у којој су наши кошаркаши били присебнији и славили побједу од 90:87.

Овом побједом Борац Нектар Бањалука се учврстио на четвртој позицији са седам побједа и три пораза, а у сљедећем колу гостује екипи Славије.