Борац - Порто 25:31

Трећа утакмица и трећи пораз! Рукометаши бањaлучког Борца нису успјели да забиљеже барем један тријумф на ТВ турниру шампиона у Добоју. "Црвено-плави" су, у оквиру групе А, погнуте главе напустили и мегдан против представника Португала, екипе Порта (25:31). На почетку сусрета играло се гол за гол, све до 6:6. Послије тога Португалци су направили серију од четири везана поготка и на тај начин су дошли до опипљиве предности (6:10). Иако су Бањaлучани покушавали да смање резултат, ипак, у томе нису успјели, па се на одмор отишло с предношћу Порта (15:19).

И у наставку сусрета ништа се није битније промијенило. Шампион Португала је доминирао паркетом и ниједног тренутка нису дозволили "црвено-плавима" да евентуално направе преокрет. Стога су на крају више него заслужено стигли до тријумфа од пет голова разлике.

дворана: у Добоју, гледалаца: 500 судије: Анте и Андрија Кнезовић (обојица из Буне), делегат: Зоран Петричевић (Добој) седмерци: Порто 3 (3), Борац 6 (4), искључења: Порто шест минута, Борац десет минута.

ПОРТО: Бјелановић 4, Каваленка 3, Дуарте 3, Силва, Родригез, Риберио 5, Мота 1, Арезес 3, Коељо 6, Сола 4, Роха 2, Мореира, Мартинго, Кандиас (11 одбрана), Лаурентино (12 одбрана). Тренер: Карлос Ресенде.

БОРАЦ: Ђудуровић, Мулабдић (10 одбрана), Малић 4, Бранковић 1, Пуцаревић, Ракоција 3, Срдић 2, Д. Унчанин 1, Раца, Гарић 1, Шкорић 2, Павловић 4, Микић, Тркуља, Б. Унчанин 5, Врањеш 3, Бијелић. Тренер: Абас Арсланагић.