Јовановић пресудио Борац Нектару Бањалука

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука доживјели су трећи пораз у оквиру Лиге 13. "Пивари" су синоћ, пред неких 1000 гледалаца, поражени од тузланске Слободе резултатом 77:88 (18:32, 24:24, 15:15, 20:17). Побједник овог меча могао се наслутити већ након прве четвртине, коју су гости из Тузле добили резултатом 18:32.

Изабраници тренера Милоша Пејића синоћ су одиграли катастрофално. Недостатак креативних рјешења и велики број почетничких грешака обиљежили су игру Борац Нектара Бањалука у овој утакмици. Дјеловали су као почетници, први пут састављени у исти тим. Довољно је рећи да је Борац Нектар Бањалука у првом полувремену примио чак 56 кошева.

Током меча Тузлаци су водили и са 18 поена предности, Борац Нектар Бањалука успијевао да смањи на 7-9 поена, међутим, сваки пут када би Бањалучани покушали да мечу дају одређену дозу неизвјесности, правили би почетничке грешке, које су чак изазивале и смијех на трибинама.

Најефикаснији у побједничком тиму био је бивши плејмејкер Борац Нектара Бањалука Златко Јовановић са 33 постигнута поена, од чега шест тројки, док је Велимировић постигао 17, уз 5 тројки. У Борац Нектару Бањалука бољи од осталих био је Хрвоје Пуљко са 21 постигнутим поеном.

Наредни меч у Лиги 13 Борац Нектар Бањалука игра сљедеће суботе у гостима против екипе Посушја.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА - СЛОБОДА ДИТА 77:88

(18:32, 24:24, 15:15, 20:17)

Дворана: "Борик", гледалаца: 1000, судије: Петар Обрадовић (Чапљина), Ацо Окука (Кисељак), Анте Дрмић (Томиславград).

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Вучић, Јањушевић 12, Пуљко 21, Петеркин 4, Младеновић 4, Милекић, Ђурасовић 11, Ричардсон 7, Павловић, Милиновић 5, Гарма 11, Јосиповић 2.
Тренер: Милош Пејић.

СЛОБОДА ДИТА: Јакубовић 2, Јовановић 33, Халиловић 4, Велимировић 17, Хрнчић 8, Халилбеговић 1, Албијанић 6, Першић, Лерић 15, Марковић 2, Алибашић, Голијанин.
Тренер: Сенад Муминовић.