Борац - Тунис 18:33

Рукометаши Борца поражени су од олимпијске репрезентације Туниса (18:33) на традиционалном ТВ турниру шампиона "Добој 2007". Бањалучанима је ово друга утакмица на турниру шампиона, док је екипа Туниса имала слободан дан тако да се осјетила и доза умора у редовима изабраника тренера Абаса Арсланагића.

Сматрам да је укупан квалитет рукомета у сриједу био знатно слабији. Увелико се осјетио умор и исцрпљеност екипа због касних термина одигравања мечева, врућине и спарине у дворани. Одиграли смо физички тешку утакмицу с екипом Туниса, пустио сам и млађу поставу Борца на терен, јер без обзира на противника и резултат свима желим да дам прилику да осјете шта значи играти с тако јаком екипом - каже Арсланагић.

Он је додао да је репрезентација Туниса физички била јача.

- Били су слободни пред сусрет са нама, тако да је и то утицало на тако велику гол разлику. Бјежали су нам по терену и једноставно их нисмо могли стићи, а осим тога, то је изузетно квалитетна екипа којој тешко могу парирати и много квалитетнијии и физички спремнији клубови него што смо то ми - рекао је Абас Арсланагић.

Најефикаснији у редовима Борца био је Бојан Унчанин са шест погодака, док су се у редовима Тунишана скоро сви играчи уписали на листу стријелаца, а најефикаснији међу њима био је Слим с пет погодака. Бањолучани су јуче имали слободан дан на турниру, док ће данас одмјерити снаге с екипом Порта, који су синоћ одиграли меч с репрезентацијом Туниса.

дворана: у Добоју, гледалаца: 2.000, судије: Алија Хасић (Липница) и Владимир Јовић (Тузла), делегат: Мишо Тубин (Добој), седмерци: Борац 6 (4), репрезентација Туниса 2 (2), искључења: Борац шест минута, Тунис четири минута.

БОРАЦ: Ђудуровић, Мулабдић (12 одбрана), Малић 1, Бранковић, Пуцаревић, Ракоција 1, Срдић 4, Д. Унчанин 2, Раца, Гарић, Шкорић, Павловић, Микић 1, Тркуља, Б. Унчанин 6, Врањеш 3, Бијелић. Тренер: Абас Арсланагић.

ТУНИС: Мисуи (10 одбрана), Тајури (9 одбрана), Бен 4, Лага 3, Гари 4, Јасури 1, Краим 3, Хамед 2, Абдалах 1, Саид 4, Гуизани 2, Хедуи 5, Бедуи, Сами, Хамди 4. Тренер: Сеад Хасанефендић.