Опроштај Борац Нектара Бањалука од Европе

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука синоћ су се и званично опростили од европских такмичења за ову сезону пошто су у дворани "Борик", пред нешто више од 1000 гледалаца, одиграли неријешено са екипом Ewe baskets (74:74).

Изабраници тренера Милоша Пејића ушли су у меч са мишљу да не могу ништа изгубити и тако су играли цијелу утакмицу. Борац Нектар Бањалука је повео са 4:0, гости преокренули на 4:9, да би прва четвртина била завршена вођством "пивара" од +5 (19:14).

Бањалучани су са добром игром наставили и у другој четвртини, коју су добили са 20:15, тако да се на одмор између два полувремена отишло са вођством Борац Нектара Бањалука од 39:29.

У трећој дионици домаћини долазе до највеће предности на утакмици, +15 (47:32), и тада се публика донекле тргла из летаргије. Појавио се трачак наде да би наши кошаркаши могли стићи високу предност њемачке екипе из првог меча. У посљедњу четвртину се ушло са предношћу "пивара" од 13 поена (59:46).

У посљедњој четвртини гости из Олденбурга су заиграли ангажованије и у одбрани и нападу, свјесни да би се њихова предност из прве утакмице евентуално могла истопити. Служио их је шут, првенствено за три поена, док су наши играчи направили пар грешака што су гости успјели да казне и преко Фостера, 8 секунди прије краја, стигну до неријешеног резултата. Јањушевић је са звуком сирене шутем за три поена покушао донијети побједу Борац Нектару Бањалука, међутим није успио.

Најефикаснији код Бањалучана били су Гарма и Петеркин са 14 постигнутих поена, док се код гостујуће екипе истакао Фостер са 19 кошева, од чега пет тројки.

Након овог меча, Борац Нектар Бањалука се враћа обавезама у првенству, гдје га већ у суботу, 15. новембра, очекује тешко гостовање у Мостару, екипи Зрињског.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА – EWE BASKETS 74:74

(19:15, 20:15, 20:17, 15:28)

Дворана: "Борик", гледалаца: 1000, судије: Мехмет Кесератар (Турска), Саша Маричић (Србија) и Петрос Папапетру (Грчка).

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Вучић, Јањушевић 7, Пуљко 7, Петеркин 14, Младеновић 10, Ђурасовић 6 (11 скокова), Ричардсон 10, Павловић, Милиновић 6, Гарма 14, Јосиповић, Костадиновић.
Тренер: Милош Пејић.

EWE BASKETS: Шћекић 11 (9 скокова), Буљевић, Штраух 3, Пековић, Фостер 19, Полдинг 16, Мајсторовић 9, Гарднер 11, Перковић 2, Хаин, Боумтје Боумтје 3.
Тренер: Предраг Крунић.