Дебакл ''пивара'' у Њемачкој

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука доживјели су прави дебакл у првој утакмици другог кола квалификација за EuroChallenge куп. Изабраници тренера Милоша Пејића поражени су од Ewe baskets-a резулатом 76:46 (23:8, 19:16, 13:9, 21:13). Њемачка екипа је већ од самог старта утакмице наметнула свој ритам игре, те није дозвољавала нашим играчима да се озбиљније приближе. Питање побједника овог меча било је ријешено већ након прве четвртине, коју су кошаркаши из Олденбурга добили резулатом 23:8.

У другој четвртини Борац Нектар Бањалука је заиграо мало ангажованије и успијевали су парирати противничкој екипи. Другу дионицу добио је Ewe baskets резулатом 19:16, а на паузу између два полувремена се отишло са предношћу од 18 кошева за изабранике Предрага Крунића.

У трећој четвртини "пивари" су постигли само 9 кошева, тако да је предност њемачког тима још више повећана, те је на крају треће четвртине на семафору писало 55:33.

У посљедњој четвртини домаћини су практично докрајчили екипу Борац Нектара и у другом дијелу посљедњег периода дошли до коначних +30.

Најефикаснији у побједничком тиму били су Јасмин Перковић и Рики Полдинг Јр. са 15 постигнутих поена, док су код Борац Нектара Бањалука бољи од осталих били Јањушевић са 9 поена и Петеркин са осам, уз 9 скокова.

Реванш меч се игра 11. новембра у "Борику" са почетком у 20 часова. Прије тог сусрета, "пивари" ће одиграти сусрет 6. кола Лиге 13, такође у "Борику", против Леотара.

EWE BASKETS – БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА 76:46

(23:8, 19:16, 13:9, 21:13)

Дворана: "Ewe arena" у Олденбургу, гледалаца: 3000, судије: Довидавичијус (Литванија), Цеков (Бугарска), Малишевски (Пољска).

EWE BASKETS: Шћекић 12 (6 скокова), Буљевић, Штраух, Пековић 10, Фостер 7, Полдинг Јр. 15, Мајсторовић 6, Гарднер 6 (5 асистенција), Перковић 15 (7 скокова), Хајн, Боумтје Боумтје 5 (7 скокова).

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Вучић, Јањушевић 9, Пуљко 8, Петеркин 8 (9 скокова), Младеновић 6, Милекић, Ђурасовић 6 (6 скокова), Ричардсон 4, Павловић, Милиновић 2, Гарма 3, Јосиповић.