Борац Нектар Бањалука понизио Груде

У четвртом колу Премијер лиге БиХ кошаркаши Борац Нектара Бањалука вечерас су прегазили екипу Груда 109:67. Већ током друге четвртине коју су Бањалучани добили 30:12 могао се наслутити коначан исход утакмице, а ни друго полувријеме није донијело ништа лијепо за госте из Херцеговине који су играли без повријеђеног Глигоре. До краја резултатска предност константно се повећавала па је коначан резултат реалан показатељ снага на терену.

Код "пивара" бољи од осталих били су Ричардсон са 18 поена, 8 асистенција и само једним промашајем (5/5 за два, 2/3 за три и 2/2 за један) за само 22 минута колико је провео у игри, те Јошко Гарма са 19 убачених поена.

С овом побједом Борац Нектар Бањалука се попео на треће мјесто на табели, а у сљедећем колу, које се игра 1. новембра, гостује екипи Витеза.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА – ГРУДЕ 109:67
(26:22, 30:12, 31:15, 22:18)

Дворана: "Ненад Баштинац" у Александровцу, гледалаца: 100, судије: Шобот, Крижанац, Кајан.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Вучић 3, Јањушевић 16, Пуљко 12, Петеркин 14, Младеновић 4, Милекић 2, Ђурасовић 10, Ричардсон 18, Павловић 2, Милиновић 19, Гарма 19, Јосиповић.
Тренер: Милош Пејић.

ГРУДЕ: Ловрић 8, Врањеш 2, Ђулабић, Житко 6, Алујевић 7, Глигора, Јелчић 4, Ковачевић 6, Чулар 12, Микулић 3, Шакота 12, Срзић 7.
Тренер: Предраг Микулић.