Пораз ''пивара'' у Александровцу

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука поразом су ушли у нову сезону. Боља од "пивара" била је екипа Игокее резултатом 74:65 (35:35). Борац Нектар Бањалука је много боље почео утакмицу и већ на средини првог периода имао +12 (5:17). Прва четвртина завршена је резултатом 9:17.

У другој дионици изабраници тренера Милоша Пејића су држали предност од 6 поена све до пред сами крај тог дијела игре када Игокеа долази до првог вођства на мечу (31:30). На одмор се отишло неријешеним резултатом (35:35).

Александровчани сјајно улазе у друго полувријеме и долазе до +9 (49:40). Домаћи су били у константном вођству читаву трећу четвртину, па је након 30 минута на семафору писало 59:51.

Почетком посљедње четвртине играчи Предрага Бадњаревића долазе до највеће предности на утакмици, +16 (67:51). У тим тренуцима Бањалучанима ништа није полазило за руком, прављене су грешке у нападу, а зонска одбрана је лако пробијана. Домаћи играчи нису допуштали нашим кошаркашима да направе неку озбиљнију серију, па су меч мирно привели крају и славили побједу од 9 поена (74:65).

Најефикаснији у редовима Игокее био је Марко Ђерасимовић са 20 поена, док је Милош Мирковић убацио 17. У пораженом тиму најбољи је био Хрвоје Пуљко са 22 поена, док је Петеркин постигао 13.

У сљедећем колу, кошаркаши Борац Нектара Бањалука играју против Младости из Мркоњић Града.

ИГОКЕА ПАРТИЗАН - БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА 74:65

(9:17, 26:18, 24:16, 15:14)

Дворана: "Ненад Баштинац" у Александровцу, гледалаца: 1000, судије: Зураповић (Тузла), Адамовић (Бањалука), Окука (Кисељак).

ИГОКЕА ПАРТИЗАН: Билановић, Лукас, Боцка 4, Ђерасимовић 20, Ђурица 11, Вуксановић 11, Мејсон 11, Радић, Мирковић 17, Ковачевић, Булајић.
Тренер: Предраг Бадњаревић.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Вучић, Јањушевић 11, Пуљко 22, Петеркин 13, Младеновић, Милекић 2, Ђурасовић 4, Павловић, Милиновић 4, Гарма 9, Јосиповић, Костадиновић.
Тренер: Милош Пејић.