Борац - Стеауа 26:28 (извјештај)

Рукометаши Борца доживјели су пораз у првом сусрету турнира шампиона "Бањалука 2007". Послије занимљиве и до краја неизвјесне утакмице, "црвено-плави" су на крају пружили руку играчима румунске Стеауе (26:28). И прво полувријеме припало је гостима из Букурешта, који су на одмор отишли с минималном предношћу (13:12). Гости су током цијеле утакмице водили, да би у посљедњим тренуцима млади Микић пропустио колосалну прилику за поравнање резултата. Он је изашао сам испред противничког голмана који је успио да му одбрани ударац.

Домаћи су у наставку меча заиграли нешто боље, иако се до 45. минута играло гол за гол. Тада су Бањалучани дали три поготка, а да нису примили ниједан и тако су стигли до два поена разлике, 22:20. Међутим, у другом дијелу услиједио је пад у игри изабраника тренера Абаса Арсланагића, што су и те како знали искористити рукометаши из Румуније. Они су врло брзо направили серију од 5:0, што је и одлучило коначног побједника.

У редовима Борца највише су показала љетошња појачања, голман Мехмедалија Мулабдић са осам одбрана, од чега два заустављена седмерца, као и Дејан Унчанин, који је постигао седам погодака. На крају треба додати да се у трећем минуту од активног бављења суђењем опростио Дамир Собо из Бањалуке.

дворана: "Борик", гледалаца: 700, судије: Предраг Дејановић и Елвис Марчетић (оба из Приједора), делегат: Момчило Момчиловић (Трн), седмерци: Борац 4 (3), Стеауа 4 (1), искључења: Борац четири минута, Стеауа 10 минута.

БОРАЦ: Ђудуровић, М. Бјелић, Малић 2, Бранковић 2, Пуцаревић, Ракоција 4, Срдић, Д. Унчанин 7, Раца, Шкорић, Мулабдић (осам одбрана), Н. Бјелић 1, Микић 2, Тркуља, Б. Унчанин 7 (3), Врањеш 1. Тренер: Абас Арсланагић.

СТЕАУА: Чиобану (пет одбрана), Дедиу 4, Тудор, Михаила 1, Марилу 1, Рудић 5, Ставротиту 1, Саниа Али 1, Воина 5 (1), Лучеа (седам одбрана), Грегоретку 1, Илие 4, Тертеа, Вујадиновић 1, Бурицеа 4. Тренер: Раду Воина.