ТРЕЋА ДУПЛА КРУНА!

Борцу пети трофеј Купа!

Рукометни клуб Борац данас је по пети пут у клупској историји освојио трофеј намијењен побједнику Купа Босне и Херцеговине! Након што су 16. маја освојили трећу титулу првака БиХ трећим тријумфом у финалној серији над Извиђачем из Љубушког, изабраници Игора Рађеновића и Александра Међедовића 15 дана касније стигли су до трећег у низу, а укупно петог пехара у Купу БиХ савладавши у финалу екипу зеничког Челика резултатом 29:24. На тај начин клуб из Господске улице освојио је трећу дуплу круну, након што је исти успјех постигао и у претходне двије сезоне.

Као и у полуфиналном окршају са Љубушацима, меч није добро почео за Борчеве рукометаше. У уводним минутима Зеничани су стекли предност од два гола, међутим ношени сјајним одбранама Станка Абаџића, који је до краја првог дијела одбранио 11 шутева зеничких рукометаша, играчи Борца врло брзо стижу до предности од четири гола (11:7), а на одмор се отишло при резултату 15:12.

Почетак другог дијела поново припада гостима, који успијевају да изједначе (19:19), али "црвено-плави" не дозвољавају сензацију у дворани Борик, поново "додају гас" и приводе меч крају на начин како су домаћи навијачи и очекивали. У посљедњим минутима на семафору је писало 28:22, а посљедњи гол на утакмици са звуком сирене постигао је Душан Ђурић за 29:24.

Најефикаснији рукометаш Борца у финалној утакмици био је Стефан Јанковић са 8 голова, док су у освајању трофеја са по 6 голова учествовали Мирко Микић и Милан Ђукић. У гостујућем тиму Давор Кадић је постигао 8 голова.

Овоме додајмо и да се финалном утакмицом судијски пар Шабић – Камберовић, уз пригодну свечаност, опростио од активног суђења.